רבים מכירים את הרבי מליובאוויטש כמנהיג, מלמד תורה ומורה לחיים. רבים פחות מודעים למתנה יקרה שהרבי העניק לנו: אוצר של ניגונים חסידיים מרגשים ומרוממי נפש.

ניגונים אלו משקפים את החיבור העמוק של הרבי לעולם הניגון החסידי. בעיר הולדתו ניקולייב הייתה קהילה חב"דית שורשית ותוססת. שם הכיר הרבי מלחינים ו'בעלי מנגנים' ששימרו את הנגינה החסידית המקורית ופיתחו אותה. גם במשפחתו של הרבי עברו ניגונים חסידיים קדומים ונדירים. בתפילות, בהתוועדויות ובהתכנסויות אחרות, הרבי החל לא פעם לשיר ניגון חסידי ועודד את הקהל להצטרף בשיר, במחיאות כפיים ובריקוד.

לרוב, נהג הרבי ללמד את הניגונים בחג שמחת תורה לפנות בוקר. אחרי לילה עמוס בשמחה וריקודים עם ספרי התורה, הרבי היה נעמד על ספסל בבית הכנסת, ומתחיל לשיר את הניגון. הרבי היה חוזר על הניגון שוב ושוב, עד שהקהל קלט אותו והצטרף לשירה. לצד הצלילים, הרבי הוסיף ולימד גם רעיונות ותובנות על המשמעות הערכית של הניגון והמסר שאפשר לשמוע בו.

משם באו אלינו יצירות נפלאות ומרגשות כמו "צמאה לך נפשי", "אנעים זמירות" ו"הוא אלוקינו". כמעט כל הניגונים מחוברים למילים מסידור התפילה, כולם סוחפים ונוגעים בלב. אך מעבר להיותם יצירות מוזיקליות יפהפיות, ניגוני הרבי הם כלים ליצירת חיבור נפשי ורגשי עמוק לעולמו הרוחני של הרבי ולדמותו.

אנו מזמינים אתכם ללמוד ולהכיר את ניגוני הרבי ואת הסיפורים שמאחורי הצלילים.

מאות בתי חב"ד ברחבי הארץ מקיימים פעילות קבועה של תורה, תפילה וחסד. בעת החירום הזו, שליחי חב"ד מתגברים עוד יותר את היקף הפעילות. בתרומה כספית שלכם, נוכל להגדיל ולהרחיב את הפעילות, וביחד לעשות הרבה יותר טוב.

כאן תוכלו להקדיש שיעור תורה, תפילה או פעילות חסד – לזכות חיילי צה"ל, לרפואת הפצועים, לשלום החטופים, לעילוי נשמת הנופלים ולניצחון עם ישראל.

התרומה מוכרת לצרכי מס (סעיף 46)

דילוג לתוכן