מכירת חמץ

פסח תשפד - 2024

לפני פסח עורכים מכירת חמץ, כדי להינצל מאיסור החזקת חמץ בפסח. כאן תוכלו לערוך מכירת חמץ באמצעות בית חב"ד.

המועד האחרון למכירת החמץ הוא יום שני, יד ניסן תשפד, 22.4.24, בשעה 11:00.

גולשים יקרים!
שירות מכירת החמץ נסגר.

אם כבר מכרתם את החמץ שלכם, תוכלו להשתמש בו ולאכול אותו החל מהשעה 20:30 במוצאי חג שני של פסח (יום שני, כא ניסן, 29.04).

אם לא הספקתם למכור את החמץ, יש לפנות בהקדם לרב ולקבל הדרכה פרטנית.

חג פסח כשר ושמח!

מדוע עושים מכירת חמץ?

אסור להחזיק ברשותנו חמץ במהלך חג הפסח. את החמץ שלא מצאנו או שלא ביערנו, אנו מוכרים לגוי לתקופת החג, ולאחר הפסח קונים אותו ממנו בחזרה.

המכירה איננה טקס סמלי, אלא נערכת בחוזה תקף הלכתית. יש לשים לב לכמה דגשים: יש להקצות מקום מיוחד עבור החמץ שברצונכם למכור – ארגז, ארון, חדר או אפילו בית שלם. המקום יהיה בלתי נגיש לאורך כל החג, עד מוצאי חג שני של פסח.

את מכירת החמץ מבצע רב מוסמך, שפועל כמיופה כוח שלנו. בטופס המכירה אנו מייפים את כוחו של הרב למכור עבורנו את החמץ, ומפרטים את כל המקומות בהם עשוי להימצא חמץ. חשוב לציין בטופס את הכתובת המלאה שבה נמצא החמץ שאתם מוכרים (רחוב, מספר בית ויישוב).

גם אם אתם בטוחים שהבית שלכם נקי לחלוטין מחמץ, כדאי מאד לערוך מכירת חמץ. כך תדעו בוודאות שאינכם מחזיקים ברשותכם חמץ במהלך הפסח, ובמידה ותמצאו חמץ שלא הבחנתם בו תוכלו להשתמש בו לאחר הפסח.

מאות בתי חב"ד ברחבי הארץ מקיימים פעילות קבועה של תורה, תפילה וחסד. בעת החירום הזו, שליחי חב"ד מתגברים עוד יותר את היקף הפעילות. בתרומה כספית שלכם, נוכל להגדיל ולהרחיב את הפעילות, וביחד לעשות הרבה יותר טוב.

כאן תוכלו להקדיש שיעור תורה, תפילה או פעילות חסד – לזכות חיילי צה"ל, לרפואת הפצועים, לשלום החטופים, לעילוי נשמת הנופלים ולניצחון עם ישראל.

התרומה מוכרת לצרכי מס (סעיף 46)

דילוג לתוכן